Opis inwestycji

Ulica Drewnowska to charakterystyczne miejsce na mapie Łodzi. Zamyka od północy kompleks zrewitalizowanej Fabryki Poznańskiego (Manufaktura), znajduje się w pobliżu Parku Staromiejskiego, a z centrum łączy się poprzez węzeł komunikacyjny ulicy Zachodniej. To właśnie tutaj, pod numerami 43 - 55, powstają Apartamenty Drewnowska 43 – ekskluzywna inwestycja, która odda wielkomiejski klimat Łodzi. O jej wyjątkowym charakterze decyduje spójne połączenie funkcji mieszkaniowej, usługowej i biurowej oraz znakomita lokalizacja, która zapewni mieszkańcom oraz przedsiębiorcom i najemcom idealne warunki do życia, pracy i wypoczynku.

Apartamenty Drewnowska 43 I

Prestiżowa inwestycja Apartamenty Drewnowska 43 została podzielona na cztery etapy. W pierwszym z nich powstaje siedem obiektów. Budynki tworzące pierzeję ulicy Drewnowskiej posiadają lokale usługowe i przestrzenie biurowe na poziomie parteru i pierwszego piętra. Na wyższych kondygnacjach zaprojektowane zostały 264 mieszkania o powierzchniach od 27 do 100 mkw. Na terenie inwestycji przewidziano 285 miejsc parkingowych podziemnych oraz 33 miejsca na parkingu zewnętrznym. Takie połączenie gwarantuje najwyższą funkcjonalność inwestycji oraz komfort dnia codziennego dla wszystkich mieszkańców i nabywców lokali usługowych. Część budynków zaprojektowanych w pierwszym etapie posiada także ogólnodostępne tarasy zielone, zlokalizowane na dachach. Ta wspólna przestrzeń ma sprzyjać integracji mieszkańców. Tarasy pełnić będą różne funkcje – od placu zabaw dla najmłodszych, poprzez rekreację, do miejsca spotkań sąsiadów. Oferują możliwość korzystania z nich w tym samym czasie przez różne grupy wiekowe, we wzajemnej harmonii. Projektanci zwrócili uwagę na potrzeby rodzin z dziećmi – na dachach dwóch niższych budynków powstaną place zabaw z akcesoriami do bezpiecznych ćwiczeń sprawnościowych.

Strefa mieszkaniowa

Apartamenty Drewnowska 43 to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chcą zamieszkać w centrum i w pełni korzystać z miejskich udogodnień. Projektowane mieszkania będą miały zróżnicowane metraże oraz układy od jednego do czterech pokoi. Każde z mieszkań, niezależnie od powierzchni, posiadać będzie balkon lub loggię tworzące spójną, nowoczesną elewację. Minimalistyczne balustrady nadają tym przestrzeniom zewnętrznym elegancki charakter i doskonale wpisują się w ogólną koncepcję architektoniczną osiedla. W obiektach zaprojektowano także 226 komórek lokatorskich.

Strefa usługowo-biurowa

Apartamenty Drewnowska 43 zwracają uwagę elegancką architekturą oraz spójnym połączeniem funkcji mieszkaniowej, handlowej i biurowej. Projektowana zabudowa doskonale wpisuje się w istniejącą tkankę miejską i tworzy nową jakość w ofercie mieszkaniowej w tej części miasta.

Lokale o charakterze usługowym i biurowym są zlokalizowane w zabudowie frontowej I etapu, która rozciąga się wzdłuż ulicy Drewnowskiej. Budynki zostały oddzielone od ulicy chodnikiem oraz podwyższonym pasem estetycznej zieleni. Wokół zabudowy zaplanowano gustowne kompozycje z drzew i krzewów oraz trawniki.

Część biurowo-usługowa zyskała nowoczesne wykończenie dzięki dużym przeszkleniom, które będzie nawiązuje do szklanych balustrad i eleganckiej elewacji całego kompleksu. Obiekty usługowe i biurowe zaprojektowano z troską o zróżnicowane potrzeby nabywców – są to zarówno mniejsze lokale, jak również duże, ponad dwustumetrowe przestrzenie.

Strefa mieszkaniowa osiedla Apartamenty Drewnowska 43 jest z częścią usługowo-biurową zarówno pod względem estetyki i architektury, jak również standardu wykończenia. Równie stylowe i dopracowane elewacje oraz komfortowe części wspólne sprawiają, że mieszkańcy i przedsiębiorcy będą zadowoleni z wzajemnego sąsiedztwa. Przestrzeń wspólna zaaranżowana została w formie tarasów, dziedzińców z ławkami, placów zabaw dla najmłodszych oraz ciekawych kompozycji roślinnych.

Apartamenty Drewnowska 43 II

Kolejny etap inwestycji, powstający w bezpośrednim sąsiedztwie pierwszego, obejmuje cztery siedmiokondygnacyjne, spójne architektonicznie budynki. W ofercie znajduje się 199 mieszkań. Zróżnicowane spektrum metraży – od 27 do 105 mkw. – pozwala przyszłym mieszkańcom na wybór lokum doskonale dostosowanego do indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdują się zarówno funkcjonalne kawalerki, jak i przestronne 4-pokojowe apartamenty, co zapewnia m.in. swobodę aranżacji wnętrz. W trosce o potrzeby zmotoryzowanych przewidziano liczne miejsca postojowe: 29 naziemnych oraz 205 w podziemnej hali garażowej. 170 komórek lokatorskich zapewni dodatkową przestrzeń, która sprawdzi się doskonale jako miejsce do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów. Do mieszkań znajdujących się na parterze przynależeć będą przestronne ogródki, a wszystkie te, które są zlokalizowane na wyższych kondygnacjach, zostaną wyposażone w balkony. Z myślą o potrzebach najmłodszych zaprojektowano plac zabaw. Ponadto, dużym udogodnieniem dla mieszkańców będzie 13 lokali usługowych zlokalizowanych na parterze budynków.

Wszystkie obiekty w obu etapach zaplanowano z troską o ich wygodną i funkcjonalną aranżację. Kompleks mieszkaniowy w pełni dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych – zarówno część garażowa, mieszkaniowa, jak i tarasy rekreacyjne obiektów w I etapie. Nowoczesna forma budynków została zaprojektowana z dbałością o detale: wysokiej klasy materiały wykończeniowe we wnętrzach i na elewacjach to tylko niektóre z cech wyróżniających inwestycję na tle innych łódzkich projektów.

Inwestycja Apartamenty Drewnowska 43 zapewni wyjątkową perspektywę na pofabryczną stolicę Polski. Najwyższe kondygnacje budynków wchodzących w skład etapu I sięgać będą 35 m nad poziomem ulicy Drewnowskiej i z mieszkań tam usytuowanych będzie roztaczał się wspaniały widok na panoramę miasta.

Apartamenty Drewnowska 43 III

Trzeci etap inwestycji Apartamenty Drewnowska 43 obejmować będzie dwa budynki. Obiekty idealnie wkomponowują się nie tylko w całość inwestycji, ale także w wielkomiejski charakter Łodzi. Z okien apartamentów rozpościera się wyjątkowy widok na łódzką Manufakturę, jeden z najlepszych kompleksów handlowo – rozrywkowo – handlowych w Polsce. Nowoczesność, elegancja, czy wysoka jakość materiałów wykończeniowych wyróżniają inwestycję na tle innych obiektów w mieście oraz podkreślają unikatowy charakter i prestiż.

W skład III etapu inwestycji wchodzą dwa budynki, mieszczące 62 mieszkania w układzie od jednego do czterech pokoi. Ich metraż jest zróżnicowany – od 26,67 do 85,31 mkw. Architekci na etapie projektu, zadbali o to, aby wnętrza były nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i przestronne. Każde z mieszkań posiada ponadto balkony lub loggie. Dla wygody mieszkańców zaplanowano także komórki lokatorskie. Znajdują się one zarówno na poziomie garażu, jak i na piętrach. Zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli wykupić miejsce w garażu podziemnym lub wybrać je na parkingu naziemnym, który zmieści 53 samochody.

W budynkach zaplanowano także 10 lokali użytkowych o powierzchni od 59,17 do 91,61 mkw oraz 12 lokali biurowych (od 39 do 122,42 mkw).

 
Zapytaj o ofertę
Wybór mieszkania
Terminy wizyty
Dane kontaktowe
Wybór mieszkania
Preferowany typ mieszkania:


Terminy wizyty
Preferowany termin wizyty: od do
Preferowany dzień tygodznia:

Preferowane godziny wizyty:


Dane kontaktowe
 

Dziękujemy za przesłanie zapytania

zamknij